Lansări publicaţii

Lansări publicaţii

Sâmbătă, 26 octombrie 2013, ora 11:00, la Muzeul Viei și Vinului din Hârlău a avut loc lansare de cărți: “Fiii Bahloviei”, volumul III și “Vinul, fenomen de cultură şi spiritualitate” de Paul Iancu.

Domnul muzeograf PAUL IANCU, a lansat al treilea volum din “Fiii bahloviei”, care prezintă personalități din Hârlăul de ieri și de astăzi.

Un alt volum care a fost lansat este “Vinul, fenomen de cultură și spiritualitate”, care va fi pe placul celor care doresc să citească cugetări despre vin, așa cum sunt ilustrate în paginile marilor scriitori și oameni de cultură.

Cărțile sunt rodul unei munci de peste doi ani de documentare, a domnului Paul Iancu.

dsc04231.jpgdsc04233.jpgdsc04235.jpgdsc04242.jpgdsc04246.jpgdsc04251.jpgdsc04255.jpg

Mai multe despre Lansări publicaţii: