Zilele Muzeului Viei si Vinului

22.10.2013

În perioada 26 - 27 octombrie 2013, Complexul Muzeal Național "Moldova" IaşMuzeul Viei şi Vinului din Hârlău, în parteneriat cu Direcția Judeteană pentru Cultură Iaşi, Primăria Hârlău şi Fundația Culturală Artex organizează "Zilele Muzeului Viei şi Vinului Hârlău". Evenimentul va avea loc la Muzeul Viei şi Vinului din Hârlău, strada Logofăt Tăutu nr. 7 şi va include un spectacolul muzical - coregrafic "Rapsodiile toamnei', susținut de ansamblul folcloric al Liceului Tehnologic "Petru I Muşat" din Hârlău, coregrafia Viorel Vatamaniuc şi Gabriela Sandu, lansarea volumelor "Fiii Bahloviei", vol. III şi "Vinul, fenomen de cultură şi spiritualitate", autor Paul Iancu, dar şi prezentarea vinurilor podgoriei Bucium, susținută de oenolog ing. Ilie Ciomaga".